Cisza

Wygoda

Ekologia

Bezpieczeństwo

Oszczędność

50 % niższy
koszt użytkowania

Mniej niż 1€
na 100 km*

* Obliczono na podstawie średniego zasięgu 75 km
oraz koszcie energii elektrycznej w wysokości 0.1 € /kWh.

OSZCZĘDZAJ.

Oszczędzaj na codziennej eksploatacji i żywotności Twojego pojazdu.

Baterie litowe to gwarancja najwyższej jakości.

Koszty użytkowania pojazdu elektrycznego e Aixam są niższe niż 1 € na 100 km*. Korzystając z tej najnowszej formy mobilności błyskawicznie redukujesz koszty podróżowania.

Technologia elektryczna mniej wykorzystuje części mechaniczne pojazdu najczęściej narażone na zużycie.

Nigdy więcej filtrów, pasków, wydechów, świec zapłonowych itp. „Odnawialny” układ hamulcowy wytwarza energię elektryczną podczas wytracania prędkości, a tym samym przekształca ją w energię kinetyczną dzięki czemu mniej zużywają się tarcze hamulcowe.

W gamie w 100% elektrycznych pojazdów Aixam znajdują się modele: e-City Pack, e-City S, e-City Techno, e-Coupe S, e-Coupe Premium, oraz e-Coupe GTI.

Ładowanie

Szybkie ładowanie w 3,5 godziny
220 V: zwykłe gniazdo ładowania *
Nie potrzeba specjalnych gniazd. Możesz go naładować nawet w domu.
* Gniazda elektryczne wtykowe zgodne z normą mieszkaniową NFC 15-100

Co to jest lit?

Czysty lit jest miękkim, srebrno-białym metalem kolorowym, który matowieje i utlenia się bardzo szybko, kiedy dochodzi do kontaktu z powietrzem i wodą, przyjmując odcienie szarości, które szybko zmieniają się w antracyt i czerń. Jest to najlżejsze ciało stałe. Stosowany jest głównie do wytwarzania ogniotrwałego szkła i ceramiki, lekkich i wytrzymałych stopów dla sektora lotniczego, a w szczególności przy wytwarzaniu baterii litowych.

Gdzie można znaleźć lit?

Pod koniec 2010 roku światowe zasoby litu oszacowano na 13 mln ton, z czego aż 58% znajduje się w Boliwii, a 27% w Chinach. Globalna produkcja wyniosła 25.300 ton w 2010 r., z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych. Lit został wyprodukowany głównie w Chile (35%), Australii (34%), Chinach (18%) i Argentynie (11,5%).

Ilość ta jest w dużej mierze wystarczająca do wytworzenia miliardów baterii.

Czy lit nadaje się do recyklingu?

W 2008 firma RECUPYL opracowała proces odzyskiwania metali zawartych w akumulatorach litowo-jonowych dzięki czemu baterie można poddać recyklingowi aż w 98%.

Wydajność baterii wzrosła o 8% w skali roku (prawo Moore'a) co oznacza, że ​​każdego roku coraz mniej litu musi posiadać akumulator o tej samej pojemności.

Czy więcej energii elektrycznej musi być produkowane?

Zgodnie z EDF ładowanie pojazdu elektrycznego w domu nie zużywa więcej energii niż czajnik elektryczny.

Elektrownie jądrowe często produkują ze stratą w nocy, ponieważ energia elektryczna nie może być przechowywana. Energia nie może być przechowywana w akumulatorach samochodów elektrycznych przez noc i ponownie wprowadzana do sieci rano, kiedy jest największe zapotrzebowanie.

Czy pojazdy elektryczne są niebezpieczne?

Pojazdy elektryczne przechodzą szereg badań oraz muszą uzyskać odpowiednie zezwilenia, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w ​​każdych warunkach.

Na przykład: podczas ładowania przy terminalu narażonym na burze złącza wtykowe oraz system bezpieczeństwa terminalu chroni  przed bezpośrednim kontaktem z prądem elektrycznym, dzięki czemu możesz ładować pojazd bezpiecznie oraz bez żadnych obaw.