Cisza

Wygoda

Ekologia

Bezpieczeństwo

80 km w normalnych warunkach, maksymalny zasięg do 130 km na jednym ładowaniu*

Baterie objęte są
5-letnią gwarancją

* Zgodnie z przepisami UE 134/2014*2016/1824

UWOLNIJ SWÓJ UMYSŁ.

Ciesz się bezstresową jazdą każdego dnia.

Zasięg Twoich codziennych podróży najczęściej nie przekracza 30 km, ale nawet kiedy podróżujesz więcej Twój e Aixam zapewnia Ci niezbędny komfort, bezpieczeństwo i niezależność.

Zasięg baterii może się wahać w zależności od warunków użytkowania tj.: warunków pogodowych, stylu jazdy, masy ładunku, nachylenia dróg, itp. Wszystkie te czynniki mogą mieć wpływ na zasięg baterii.

Wieloletnie doświadczenie firmy Aixam MEGA w tworzeniu technologii elektrycznej oraz baterie objęte  5-letnią gwarancją daje Ci pewność, że Twoje codzienne podróże odbywać się będą bezpiecznie i bezstresowo.

Oszczędność

Ładowanie

Szybkie ładowanie w 3,5 godziny
220 V: zwykłe gniazdo ładowania *
Nie potrzeba specjalnych gniazd. Możesz go naładować nawet w domu.
* Gniazda elektryczne wtykowe zgodne z normą mieszkaniową NFC 15-100

Co to jest lit?

Czysty lit jest miękkim, srebrno-białym metalem kolorowym, który matowieje i utlenia się bardzo szybko, kiedy dochodzi do kontaktu z powietrzem i wodą, przyjmując odcienie szarości, które szybko zmieniają się w antracyt i czerń. Jest to najlżejsze ciało stałe. Stosowany jest głównie do wytwarzania ogniotrwałego szkła i ceramiki, lekkich i wytrzymałych stopów dla sektora lotniczego, a w szczególności przy wytwarzaniu baterii litowych.

Gdzie można znaleźć lit?

Pod koniec 2010 roku światowe zasoby litu oszacowano na 13 mln ton, z czego aż 58% znajduje się w Boliwii, a 27% w Chinach. Globalna produkcja wyniosła 25.300 ton w 2010 r., z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych. Lit został wyprodukowany głównie w Chile (35%), Australii (34%), Chinach (18%) i Argentynie (11,5%).

Ilość ta jest w dużej mierze wystarczająca do wytworzenia miliardów baterii.

Czy lit nadaje się do recyklingu?

W 2008 firma RECUPYL opracowała proces odzyskiwania metali zawartych w akumulatorach litowo-jonowych dzięki czemu baterie można poddać recyklingowi aż w 98%.

Wydajność baterii wzrosła o 8% w skali roku (prawo Moore'a) co oznacza, że ​​każdego roku coraz mniej litu musi posiadać akumulator o tej samej pojemności.

Czy więcej energii elektrycznej musi być produkowane?

Zgodnie z EDF ładowanie pojazdu elektrycznego w domu nie zużywa więcej energii niż czajnik elektryczny.

Elektrownie jądrowe często produkują ze stratą w nocy, ponieważ energia elektryczna nie może być przechowywana. Energia nie może być przechowywana w akumulatorach samochodów elektrycznych przez noc i ponownie wprowadzana do sieci rano, kiedy jest największe zapotrzebowanie.

Czy pojazdy elektryczne są niebezpieczne?

Pojazdy elektryczne przechodzą szereg badań oraz muszą uzyskać odpowiednie zezwilenia, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w ​​każdych warunkach.

Na przykład: podczas ładowania przy terminalu narażonym na burze złącza wtykowe oraz system bezpieczeństwa terminalu chroni  przed bezpośrednim kontaktem z prądem elektrycznym, dzięki czemu możesz ładować pojazd bezpiecznie oraz bez żadnych obaw.